Ana SayfaİÇERİK KRALİÇESİBi' kot bi' tişört yeter: Pink Freud

Bi’ kot bi’ tişört yeter: Pink Freud

İçerik Kraliçesi köşemizde bu ay, bi’ kot bi’ tişört adlı web sitesi ile dikkat çeken, magazinden modaya pek çok konuda ne diyeceği merak edilen bir fenomen yazarı konuk ediyoruz: Pelin Dündar, nam-ı diğer Pink Freud…

Pelin, sen kimsin?

Selam, ben Pelin, nam-ı diğer Pinkfreud, bu aralar bikotbitisortmag de diyebiliriz.

Yaptığın işi nasıl tanımlıyorsun?

Uzun süre kendime “yazar” demekten çekindim, hala da imtina ediyorum. Sanırım yazan kişi olarak tanımlayabilirim kendimi. Köşe, kitap, blog, haber, içerik; her şeyi yazıyorum.

Seni ilk olarak blog yazarı kimliğinle, sonrasında kitaplarınla tanıdık…

Evet, blogu 5 kitap takip etti, şimdi haftalık olarak köşe yazıyor ve yeni kurduğum tekstil markamı geliştirmekle uğraşıyorum.

Sen yazmaya başladığından beri internet ve sosyal medya oldukça değişti; Instagram blogların önüne geçti. Bu seni nasıl etkiledi?

Değişimi ve gelişimi seviyorum. Sırf popüler olduğu için içinde olmak istemediğim şeyler yapmadığımdan YouTube’a hiç geçmedim. Instagram’da mutluyum. Fotoğrafları, filtreleri, insanları takip etmeyi, kendi hayatımı sergilemeyi seviyorum. Kontrol bende olduğu sürece bir sıkıntı görmüyorum.

Neden ‘bi kot bi tişört’?

Çünkü başka giydiğim hiçbir şey içinde rahat hissetmiyorum kendimi.

Bi kot bi tişört’ü kimler okuyor?

“Blog yazmaktan artık sıkıldığım için bi Instagram sayfası açayım, 3-5 bin kişi takip etse yeter, rezil de olmam hem” derken site 10 senedir kullandığım pinkfreud kimliğinin önüne geçti. Sanırım herkes okuyor.

Bu senin işin mi, hobin mi?

Çok severek yaptığım işim.

Ne gibi işbirlikleri yapıyorsun?

Kendi hayat tarzıma ve zevkime uyan markalarla çalışmayı tercih ediyorum. Kullanmayacağım ürünü, giymeyeceğim şeyi paylaşamam. Genelde moda markaları, etkinlikler, festivaller, kozmetik gibi alanlarındaki markalarla çalışıyorum.

Bu işe ne kadar vakit ayırıyorsun?

Uyumadığım her an online olmak istiyorum. Ama sosyal hayat izin vermiyor.

Moda içeriğinden, mizahi magazine kayan bir eksende yazılar yazıyorsun. İçeriğini arayıp buluyor musun, yoksa önüne mi düşüyor?

Yazdığım şeyler, bu işe başlamadan önce de takip ettiğim şeylerdi. Daha önce kendi zevkim için takip edip, okuyordum zaten yazdığım her şeyi. Şimdi bunları okuyucularımla paylaşıyorum. “Şunu yazayım, burdan bu çıkar mı?” diye bir şeyler kovalamıyorum.

Bundan sonraki hedeflerin neler?

Bir film yazmak istiyorum.

İçeriğini titizlikle hazırladığın belli… Nelere dikkat ediyorsun?

İmla canavarı olarak ilk dikkat ettiğim şey imla kuralları. Bazen hızlı yazarken arada bozukluklar oluyor. Çok devrik cümle kuruyorum, onu düzeltmek için çabalıyorum bu ara. İçerik olarak ise teyitli yazmaya gayret ediyorum.

Oldukça eğlenceli ve cazip görünen bir iş yapıyorsun. Bu yola çıkmak isteyecek olanlara ne gibi tavsiyelerin olur?

Bir şey popüler diye, trend diye yapmasınlar. Her şey takipçi sayıları, izlenme rakamları gibi görünse de öyle değil aslında. Kendiniz zevk almadığınız sürece yapay filtreler arkasında kendinizi kandırırsınız. Ne istiyorlarsa, ne doğru geliyorsa onu yapsınlar…

www.bikotbitisort.com

Instagram: @pinkfreud / bikotbitisortmag

Twitter: @pinkfreud

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read