Ana SayfaDİŞİTAL SESLERKadın ve Dijital Dünya

Kadın ve Dijital Dünya

Üniversiteden Amatör Astronom olarak mezun oldum. Uzaya gidememenin ve asıl mesleğimi icra edemememin verdiği eksiklik bir yana, astronomi bilimini ve camiasını sadece belgesellerden ve haberlerden takip etmenin derin hüznünü yaşıyorum.

Para kazanmak gerekliliği çerçevesinde dijital dünyayaya mecburen giriş yaptım ve dijital dünyanın tüm stratejilerine günümüz ticaret piyasasında yeterli düzeyde hakim olarak, bileğimin hakkıyla ‘Dijital Strateji Direktörü’ olma şerefine nail oldum!

Bunlar bir yana;

Sahi ne zamandır kimse kimseyi “title”i olmadan muhatap almıyor, kimse kimseyi statütüsüz “like”lamıyor ve “follow”lamıyor.

Sahte ya da gerçek takipçileri, beğenileri olmadan “değerli insan” statüsüne alınmıyor hiçbir birey!

Bu kısım kişişel, gelelim işin ticari boyutuna:

Tüm reklam verenler “yatırım getirileri” çerçevesinde bu tabirlerden habersiz, memnuniyetsizler -ki sebebi tamamen biziz! Aslında sebebi tamamen topuklu ayakkabılarımız, eteklerimiz hatta mevsim gereği yazlık elbiselerimiz.

Trendleri takip etmediniz mi yoksa? Video reklamlar için TT videoları hedeflemediyseniz bu işi bilmiyorsunuz demektir!

Çünkü Türkiye gündemi kadın cinayetleri, diziler ve ıssız adada geçen rekabetler üzerine.

Kimsenin ekonomik kaygısı yok! Döviz dalgalanmaları lâfıgüzaf! Yoksa neden sizin stratejileriniz sonuçsuz kalsın ki?

Sanırım biraz fazla dramatize ettim sektörü. Affedin!

Hem platonik aşığım, hem de bugün istediğim uzun süreli Schengen vizesini alamadım!

Statüm yetmedi, ne aşka ne de istediğim vizeyi almama.

Bunlar bir yana, tabii asıl sorun regl dönemi, malum “bayanız” fazla abartıyoruz her şeyi ve anlamayız birçok şeyden.

Bu arada Ali Koç’un seçilmesine FB taraftarının sevindiği kadar ben de sevindim Galatasaray taraftarı olarak. Belki iddaa kuponlarımda FB’ye de oynarım bundan sonra!

Geçen gün tatlı yaparken aklıma geldi, okuduğum kitapta geçen altını çizdiğim satırlar ama beni asıl düşündüren gecenin bir yarısı vidaları atmış, düşmek üzere olan termosifonumun suyunu boşaltmak için gerekli olan pensemin olmamasıydı! Ama yine de her küçük ihtimali düşünerek hareket ettim. Anlatabiliyor muyum? Her küçük, düşük ih-ti-ma-li…

Babamın da söylediği gibi;

Uzatmayalım,

Özetle biz KADINLAR, dijital, sanal ya da gerçek dünyada aynı topuklara sahibiz, santimetre farklarını kendi aramızda ve bize farklı bakanların gözünde göz ardı edersek, ettirebilirsek… Güzel günlere!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read