Ana SayfaHaberlerKalben'den Kalpten Manifesto

Kalben’den Kalpten Manifesto

“Nasılsınız?
Keyfiniz yerinde mi?
İhtiyaçlarınız karşılandı mı? Su içtiniz mi?
Bir kadın olarak ihtiyaçlarınızı gözetmeden konuşmaya başlamak beni rahatsız ediyor”

Kalben’in, Dijital Topuklar 2021’deki #bedeninesahipçık konuşması böyle başladı… “Kadınların en temel yapması gereken şey başkalarının ihtiyaçlarını göz etmek, başkalarını mutlu etmek, tatmin etmek… Başkalarının kemikleri olmak…” diyen Kalben, insani yolculuğunun içinde neler yaşadığını, bu yaşadıklarında cinsiyetinin nasıl bir etkisi olduğunu, bunların onu ne kadar yorduğunu, bir yandan da ne kadar savaşçı biri yaptığını anlattı.

Kadın olarak bazı anlamlarda ne kadar dolandırıldığımızı, ne kadar büyük yalanlara inandırıldığımızı kişisel hikâyesi üzerinden anlatan Kalben’in bu konuşması izleyen herkese umut ve güç veriyor.

Dijital Topuklar olarak, Kalben’in 1 Kasım 2021’deki konuşmasının bir kısmını, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, tüm dünyanın izlemesi umuduyla, herkese açık olarak paylaşıyoruz.

“Aynı yarayı, derdi, sıkıntıyı paylaşanlar”ın, birlikte aynı umudu ve mutluluğu, dayanışmayla yarattıklarına olan inancımızla,

Dayanışmayla…

1 YORUM

  1. Merhabalar,

    Ben Demirören Medya Kurumsal İletişim ve Pazarlama Sorumlusu Memnune Akdeniz. Çalışmalarınızı uzun zamandır takip etmekteyim. Dijital Topuklar yönetimiyle tanışıp,gönüllülük esasıyla neler yapabilirizi konuşmak isterim. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

    Sevgiler,
    0549 827 3785

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read