Zeynep Girgin

2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra dil öğrenmek için Londra’ya gitti ve bir yıl orada yaşadı. Londra’dan döndükten sonra İzmir gözüne biraz küçük gözükmeye başlayınca İstanbul’a taşınma kararı aldı. Her İzmirli gibi bir gün İzmir’e geri dönebilmek can atacağını henüz bilmiyordu. Verdiği tek radikal karar İstanbul’da yaşamak değildi; kariyerine avukat olarak devam etmemek hayatında verdiği en zor ama aynı zamanda kendi için en doğru karar olacaktı. Ancak bu sefer de avukatlıktan kaçarken kurumsal hayata tutuldu.

İstanbul’daki yedi yıllık çalışma hayatında üç farklı uluslararası şirkette CEO asistanı olarak görev yaptı. 2014 yılında tam da iş hayatı üstüne üstüne gelirken; kendini blog yazarken buldu. Yaptığı el işleri ve hobilerini paylaştığı blogun adını ’Zeynep Harikalar Diyarında’ koydu.

Kurumsal hayatın tüm kurallarından kaçtığı, sadece kendi olabildiği bir yere duyduğu ihtiyacı kendi harikalar diyarını yaratarak gidermeye başladı. Bu dönemde Uzman TV’ye konuk olarak katılıp ‘damacana örtüsü’ diktiği bir video çekti. Geriye dönüp baktığında bunu kariyerindeki ufak ama etkili bir adım olarak tanımlıyor.

2014 yılında evlenerek İzmir’e geri döndü. İzmir’deki üç yıllık çalışma hayatının sonunda çok uzun süredir hayalini kurduğu ama gerçekleştirmekten her zaman çok korktuğu şeyi yaptı ve ‘istifa’ etti. Konfor alanından çıkmak zor olsa da hayata yepyeni bir başlangıç yapmak şahaneydi. Her ne kadar istifa ederken kurduğu hayal; kendine ait küçük bir atölyede workshoplar düzenlemek olsa da Instagram’a sıkıntıdan yüklediği videolar arkadaş gazıyla çoğalınca ve zamanla tanımadığı onlarca insan tarafından beğenilmeye başlayınca kendini ’ev yapımı’ komik videolar üretirken buldu.

Zeynep, 2017 yılından beri Lohusa Anne, Yeni Gelin, The Kaynana ve Sosyetik Kadın gibi birbirinden farklı birçok karakter ile beraber toplumumuzla ilgili yaptığı nokta atışı gözlemleri mizah ile harmanlayarak bizlere sunuyor. Artık videolarını İzmir’den değil 2018 yılında eşi ve kedisi Pakize ile beraber taşındıkları Danimarka’dan bizler ile paylaşıyor.