Sera Çamaş

2004 Yılında istanbulda doğdu.

Taytay durduğundan beri ebru yapıyor, dedesi ve annesiyle  “Dededen Toruna Ebru” atölyeleri düzenliyor, çoğunlukla çocuklarla çalışıyor. Ebru çalışmaları New York’ta bir ajans tarafından temsil ediliyor.

9 senedir İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümünde öğrenci, aynı zamanda keman, ukulele, gitar ve elektro gitar çalıyor, şarkı söylemeyi seviyor.

İlk kez 13 yaşındayken köy okullarında ebru ve müzik atölyeleri yaptı, 14 yaşında oradaki çocuklar için müzik eğitimini kalıcı yapabilmek için enstrüman toplayıp köy okullarına götürüp müzik atölyeleri yaptığı “Köy Okullarına Müzik” projesini başlattı. Bu sene köylerde korolar kurmak için çalışıyor, ilk koroyu Harran’da 7 köyden 42 kız çocukla kurdu, sırada Diyabakır, Batman ve İzmir’in köyleri var.

Ağustos 2019’da kesilen ağaçlara ve orman yangınlarına dikkat çekmek için çocuklara farkındalık, büyüklere hatırlatma olması için çocukların yaptığı ağaç resimlerini Instagram’da açtığı Sanal Orman’da paylaştı, bu sayede 25.000 ağaçlık bir ormanla Sanal Orman’ın gerçeğe dönüşmesini sağladı, çocukların resimleriyle de sergiyi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

@seracamas

@koyokullarinamuzik

@sanalorman