Gizem Onay

Kadınların birbirine verdiği desteğin gücüne, yoganın ve bitkilerin şifasına ve doğumun büyüsüne kalpten inanan bir kadın, anne, Arvigo® Maya Karın/Rahim Terapisi Teknikleri uygulayıcısı, kadınlar sorunları odaklı bitkisel tıp eğitmeni, yoga eğitmeni ve doğuma hazırlık eğitmeni olan Gizem Onay, biz kadınları tüm yaşam döngüleri boyunca desteklesin, bilgilendirsin; bizlerin gelişim ve dönüşümlerine yardımcı olsun dileğiyle Ekim 2016’da Ankara’da açılan LUNA-Bilge Kadınların Yaşam Döngüsü Merkezi’nin kurucusu.

Gizem düzenli olarak sağlıklı menstrual döngüler üzerine kadınları bilinçlendirmeye yönelik eğitimler veriyor; çeşitli kanal, site ve dergilerde yazıları ve röportajları ile blogunda paylaştığı yazılarla kadınlara yaşam döngülerinde karşılaştıkları/karşılaşabilecekleri sorunlar için destek oluyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen kadınlarla jinekolojik sıkıntılar, pelvik taban sorunları ve cinsellik konularında danışmanlık seanslarında buluşuyor. Aynı zamanda Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Hocalık Eğitimleri, Pelvik Taban Sağlığı Eğitimleri ve Doğuma Hazırlık Eğitimleri veriyor.

Gizem, bunların yanı sıra, 3 yıllık bir eğitim olan Kronik Stres ve Travma Çözümleme üzerine yeni bir yaklaşım getiren Organic Intelligence eğitiminin son senesinde. Ayrıca kadınların cinsel konularda şifa bulmalarına ve cinsellikten aldıkları zevki beden temelli egzersiz, deneyim ve pratiklerle geliştirmelerini araştırmaya yardımcı olabilmek adına Somatik Seksolojik Beden Terapistliği / Seks Eğiticiliği eğitimine devam ediyor.