Bülent Şakrak

İstanbul’da dünyaya gelen Bülent Şakrak, tiyatro hayatına 1996 yılında Kartal Sanat İşliği Tiyatro’sunda gençlik ve çocuk oyunlarında rol olarak başladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitimine başladı ve da sonra tiyatro kariyerinde sırasıyla; Müjdat Gezen Tiyatrosu, Yayla Sanat Merkezi ve Kent Oyuncuları’nın kadrosunda yer aldı. Sahnelediği birçok oyunun ardından, şu anda Müşterek Tiyatro çatısı altında hala sahnelenen ‘’39 Basamak’’ adlı oyundaki performansıyla, kendinden çokça bahsettirmeye devam ediyor.

2008 yılında, VIII. Lions Tiyatro Ödülleri’nden ‘’39 Basamak’’ oyunundaki performansıyla, ‘’En İyi Komedi Erkek Oyuncu Ödülü’’nü, 2011 yılında, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nden ‘’Annem Yokken Çok Güleriz’’ oyunundaki performansıyla da ‘’Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’’nü aldı.

Tiyatronun yanı sıra, dizi ve sinema oyunculuğu, program sunuculuğu ve ses sanatçılığı da yapan Bülent Şakrak; 1995 yılından itibaren; ‘’Bizim Aile’’, ‘’Karınca Yuvası’’, ‘’İki Yaka Bir İsmail’’, ‘’Çiçek’’, ‘’Aşkın Kanunu’’, ‘’Ayrılsak da Beraberiz’’, ‘’Hangimiz Sevmedik’’ dizilerinde ve son olarak ‘’Dudullu Postası’’nda ve daha birçok dizide yer aldı. Sinemada da yer aldığı birçok filmden birkaçı; ‘’Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine’’, ‘’72. Koğuş’’, ‘’Ay Büyürken Uyuyamam’’, ‘’Çakallarla Dans’’, ‘’Son Mektup’’ ve ‘’Beş Dakkada Değişir Bütün İşler’’. Youtube’daki ‘’Bülent Şakrak ile Art Niyet’’ programı çok hızlı bir çıkış yakalamıştır ve dikkat çekmeye devam ediyor.