Ali Hantal

VR Masters CEO’su, Mezun Grup Yönetim Kurulu Başkanı, TABA/Amcham Washington temsilcisi ve Eğitim Ekonomisi İş Konseyi İcra Kurulu Üyesi. Eğitime karşı derin bir tutkusu olan Hantal aynı zamanda teknolojik gelişmeleri çok yakından takip eden bir seri girişimci.

2015 yılında ABD’de kurduğu VR-Masters’ın Türkiye ofisi ertesi yıl açıldı. Bir tam hizmet AR/VR ajansı olan VR-Masters şirketi, Turkcell’in hem ilk VR içerik sağlayıcısı hem de ilk mobil AR ve Hololens uygulama geliştirme iş ortağı olan genç şirket ABD ve Türkiye’de 25’i aşkın üniversite için 360 VR kampüs turu oluşturdu. Ayrıca EnerjiSA, Opet, İş Bankası, Daikin, Sanko Holding, Türkiye Basketbol Federasyonu, DEİK ve çeşitli diğer şirket ve kuruluş için AR/VR içerikleri geliştirdi. VR-Masters aynı zamanda ABD Büyükelçiliği’ nin Türkiye’deki ilk sanal fuar platformunun tedarikçisi.

Hantal’ın ilk girişimi olan ve 1999 yılında kurucu ortağı olduğu Mezun Group, Amerika’da Türkler arasında en çok bilinen markalardan biri. 2003 yılında Baltimore Ekonomi Dergisi tarafından “En hızlı büyüyen özel şirket” seçilen Mezun, Ernst & Young tarafından Maryland eyaletinde düzenlenen 2004 Yılı Girişimci Ödülleri’nde finalist oldu.

Baltimore Üniversitesi MBA ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Hantal 1999 – 2002 yılları arasında Baltimore Üniversitesi’nde İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak üçüncü sınıflara ders verdi.